آژانس آتورایگل

دانشگاه های روسیه برای تحصیل

دانشگاه های روسیه برای تحصیل

دانشگاه های روسیه

دانشگاه پزشکی دولتی لومونوسوف:

موقعیت : مسکو

معرفی :دانشگاه لومونوسف یکی ازقدیمی ترین، زیباترین وبزرگترین دانشگاه های روسیه می باشد که به نام یکی از دانشمندان برجسته این کشور (میخائیل لومونسوف) نامگذاری شده است. تاسیس دانشگاه لومونوسف مسکو به سال ۱۷۵۵ میلادی بازمیگرد.لومونسف یک دانشگاه دولتی میباشد که در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره های تخصصی و دوره دکترا دانشجو جذب میکند. لومونوسف هرساله حدودا ۴۰۰۰ دانشجو ازسرتاسر جهان را پذیرش میکند. دانشگاه لومونسف در بین دانشگاه های روسیه دارای مقام اول و در بین دانشگاه برتر در جهان رتبه ی ۱۰۸ جهانی را داراست و دارای اعتبار جهانی و بین المللی بالایی در سطح بین الملل هست. حدودا ۴۰۰۰ فارغ التحصیل در همه مقاطع از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و همچنین نزدیک به ۷۰۰۰ دانشجوی کارشناسی وبیش از ۵۰۰۰ نفردر دوره های تخصصی مشغول به تحصیل میباشند. دراین دانشگاه بیش از ۶۰۰۰ استاد و ۵۰۰۰ محقق دردانشکده ها و موسسات تحقیقاتی مشغول به فعالیت میباشند. سال تحصیلی در MSU در ماه سپتامبر آغاز می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد. محوطه دانشگاه مسکو یک سیستم بسیار پیچیده است که دارای ۱,۰۰۰,۰۰۰ متر مربع مساحت در ۱۰۰۰ ساختمان و سازه است که دارای ۳۹ دانشکده دانشگاه مسکو شامل ۱۵ موسسه پژوهشی، ۴ موزه، ۶ شعبه محلی در روسیه و خارج از کشور، حدود ۳۸۰ بخش، ۸ خوابگاه، پارک علمی، باغ گیاه شناسی، کتابخانه، انتشارات دانشگاه و چاپخانه، مرکز تفریحی و همچنین یک مدرسه شبانه روزی برای کودکان استعداد برتر میباشد. سیستم کتابخانه MSU یکی از بزرگترین در روسیه است با ۹،۰۰۰،۰۰۰ کتاب، ۲،۰۰۰،۰۰۰ از آنها در زبان های خارجی و میانگین تعداد خوانندگان ۵۵،۰۰۰ با استفاده از ۵،۵۰۰،۰۰۰ کتاب در سال است. تحصیل در دانشگاه لومونسف در بیشتر رشته های این دانشگاه خصوصا رشته های پزشکی و داروسازی به زبان روسی است و هیچ دوره انگلیسی و پادفک انگلیسی مانند تمامی دانشگاه های روسیه برای دانشجویان وجود ندارد و دانشجویان برای تحصیل در این رشته ها حتما باید دوره پادفک زبان روسی این دانشگاه را گذرانده و پس ازبه پایان رساندن این دوره باموفقیت میتوانند در امتحان ورودی زیست و شیمی شرکت کنند. بعد از نمره قبولی برای تحصیل در دوره پزشکی و داروسازی به زبان روسی این دانشگاه اقدام کنند.

هزینه های تحصیل دردانشگاه لومونوسف:
هزینه کالج به زبان روسی مدت دوره یک سال : $6780
هزینه پزشکی عمومی به زبان روسی مدت دوره ۶ سال : $8000
هزینه داروسازی به زبان روسی مدت دوره ۵ سال : $8000
هزینه بیمه درمانی : $250
هزینه سکونت : $2750

خوابگاه های دانشگاه لومونوسف مسکو:

خوابگاه های این دانشگاه دارای ۸ ساختمان با ظرفیت ۱۲۰۰۰ نفر را دارا هستند یکی از بهترین و تمیزترین خوابگاه های فدراسیون روسیه میباشد. خوابگاه های این دانشگاه در ۷ منطقه مختلف مسکو قرار دارند که فاصله آنها از دانشگاه ۵ کیلومتر است.

دانشگاه های روسیه

انستيتو دندانپزشكي دولتی سماشکو:

موقعیت : مسکو

معرفی : اين دانشگاه در سال ۱۹۲۲ تاسيس شد و يکی از دانشگاه های پيشرو در زمينه دندان پزشکی می باشد. دانشکده دانشجويان خارجی اين دانشکده در سال ۱۹۵۰ تاسيس شد. از زمان تاسيس اين دانشکده بيش از ۳۰۰۰ دانشجو از کشورهای مختلف ازجمله ايران تربيت کرده است. در حال حاضز ۱۱ دانشکده در MSMSU وجود دارد: دندانپزشکی، پزشکی، اقتصادی، معلم دانشکده آموزش و پرورش در مدرسه پزشکی بالاتر (FPO)، پیش دانشگاهی آموزش دانشکده (FDP)، گروه روانشناسی بالینی، دانشکده تحصیلات تکمیلی (FPDO)، دانشکده حرفه ای ثانویه (پزشکی) آموزش و پرورش، دانشکده کار اجتماعی. سماشکو دانشگاه تخصصى دندانپزشکى است. پس به این صورت که شما بهترین دانشگاه رو براى تحصیل دندان پزشکى در روسیه انتخاب کردید، درعین حال که شهریه بالایى پرداخت نمى کنید خصوصا در مورد پادفک این دانشگاه که بسیار ارزان ودر عین حال از لحاظ اموزشى بسیار سطح اموزشى خوبى داره. در این دانشگاه برای دانشجویان خارجی دروس به زبان روسی ارائه میشود. از دانشگاه هاى سخت گیر در طول تحصیل هستش و به این صورت که فارغ التحصیلان این رشته همگى دندان پزشکان کار کشته اى خواهند بود. به احتمال بسیار بالا این دانشگاه براى سال ٢٠١٨ مورد تایید وزرات علوم و بهداشت خواهد بود، منم طبق گفته تمام افراد سفارت و موسسه های دیگه دارم اینو میگم، ولی شما میتونید سال بعدی برای همه دانشگاه های روسیه امتحان ورودی بدین و هیچ مشکلی نخواهید داشت. توجه کنید که پادفک این دانشگاه بسیار سریع پر میشه و مدت زمان محدودى داره به دو علت: ارزان بودن و کیفیت آموزشى بالا.

دانشکده ها:
– دانشکده پزشکی عمومی
– دانشکده دندانپزشکی
– دانشکده روانشناسی بالينی
– دانشکده اقتصاد
– دانشکده دانشجويان خارجی
– دانشکده مدد کاری
– دانشکده تحصيلات تکميلی

تخصص های موجود در مقطع دکترا ( PHD):

دندانپزشکی، زنان و زایمان، آناتومی، بیوشیمی، بیماری های گوش و حلق و بینی، داخلی، بیماری های چشم، بیماریهای عفونی، پوست و بیماریهای مقاربتی، اقتصاد و مدیریت ، غدد، قلب و عروق، اطفال، بیماری عصبی، انکولوژی، فیزیولوژی پاتولوژی، روانپزشکی، رادیولوژی و رادیوتراپی، پزشکی قانونی، فارماکولوژی، فارماکولوژی بالینی، جراحی، جراحی مغز و اعصاب، سلامت عمومی و بهداشت، جراحی اطفال، بیهوشی و احیا، جراحی قلب و عروق، روانشناسی عمومی، روانشناسی شخصیت، تاریخ روانشناسی

تخصص های مقطع دکترای تخصصی:

داخلی، پزشکی، پزشکی قانونی، قلب و عروق، جراحی، بیماریهای واگیردار، داروشناسی، داروشناسی بالینی، بیماریهای عصبی، بیهوشی و احیا.

خوابگاه دانشگاه:

شامل سه ساختمان خوابگاه ميباشد، و از لحاظ امكانات داراي سطح بالايي قرار دارد. مسافت خوابگاها تا دانشگاه بيش تر از ٣٠ دقيقه نميباشد. قيمت خوابگاه ماهانه ١٠ دلار ميباشد. دوستان عزيز توجه كنند خوابگاه به دانشجويان سال ٣ به بالا تعلق ميگيرد و دانشجويان پادفك، سال اول و سال دوم اجازه استفاده از خوابگاه را ندارند. در مسكو خوابگاهاي بسيار زيادي با كيفيتهاي مناسي و قيمتهاي پايين وجود دارد كه دانشجويان ميتوانند از اين خوابگاها استفاده كنند.

هزینه شهریه:
شهریه دوره پادفک سماشکو: $2500
شهریه دندانپزشکى سماشكو: $7500
شهريه پزشكي: $700

 

دانشگاه نووسیبیر:

موقعیت : نووسیبیرسک

معرفی : موقعیت جغرافیایی شهر نووسبیرسک در منطقه سیبری از کشور روسیه و با فاصله ۳۴۰۰ کیلومتری از پایتخت (مسکو) قرار گرفته و پرواز مستقیم از مسکو در این مسیر ۳ ساعت و نیم طول خواهد کشید. البته لازم به ذکر است که فقط رشته پزشکی در این دانشگاه ارائه شده و فاقد رشته های دندانپزشکی و داروسازیست. رشته پزشکی به هر دو زبان روسی وانگلیسی ارایه میشود .

شرایط رشته پزشکی به هر دو زبان روسی وانگلیسی ارایه میشود:
– لازمه ورود گذراندن دوره پادفک به زبان روسی ( ۹ ماهه) و داشتن مدرک B2 میباشد.
– آغاز: از ماه سپتامبر تا ماه یون
– مدت تحصیل: ۶ سال
– قیمت سالانه: $6000
– ظرفیت : ۴۰ نفر
– آزمون ورودی: شیمی،انگلیسی،روسی
– حداقل نمره برای هر درس: ۵۰

شرایط رشته پزشکی به زبان انگلیسی :
– آغاز: از ماه سپتامبر تا ماه یون
– لازمه ورود گذراندن دوره پادفک به زبان
– انگلیسی ۹ ماهه
– مدت تحصیل: ۶ سال
– قیمت سالانه : $6000
– ازمون ورودی : شیمی،زیست،روسی
– حداقل نمره برای هر درس : ۵۰

شرایط پادفک به زبان انگلیسی:
– آغاز : از ماه نوامبر تا ماه یون
– قیمت: $4500
– ساعت اموزش: ۹۶۰ ساعت
– درس ها: روسی،زیست،شیمی،فیزیک،ریاضی

شرایط پادفک به زبان روسی:
– آغاز : از ماه نوامبر تا ماه یون
– قیمت: $4500
– ساعت اموزش: ۷۰۰ ساعت
– درس ها: روسی

خوابگاه دانشگاه:

خوابگاه دانشگاه نووسیبر یکی از تمییز ترین و بهترین خوابگاه های روسیه میباشد و قیت مناسبی دارد. همچین این خوابگاه امکانات زندگی برای دانشجویانی که متاهل هستند و تشکیل خانواده دادند را نیز فراهم کرده است . به طور متوسط در هر اتاق ۱ نفر تا ۳ نفر سکونت دارند.

قیمت خوابگاه: ماهانه : $20
قیمت خوابگاه برای خانواده : ماهانه $40

دانشگاه های روسیه

دانشگاه نووسیبرسک:

موقعیت : نووسبیرسک

معرفی : دانشگاه نووسیبرسک بر اساس رتبه بندی QS در رتبه ۲۹۱ جهان قرار گرفته و از معتبرترین دانشگاه های کشور روسیه محسوب میشود. موقعیت جغرافیایی شهر نووسبیرسک در منطقه سیبری از کشور روسیه و با فاصله ۳۴۰۰ کیلومتری از پایتخت (مسکو) قرار گرفته و پرواز مستقیم از مسکو در این مسیر ۳ ساعت و نیم طول خواهد کشید. البته لازم به ذکر است که فقط رشته پزشکی در این دانشگاه ارائه شده و فاقد رشته های دندانپزشکی و داروسازیست. رشته پزشکی به هر دوزبان روسی و انگلیسی ارایه میشود. برای تحصیل به زبان انگلیسی متقاضی میباست در آزمون ورودی شرکت نماید (شیمی و زیست به زبان انگلیسی) و جهت تحصیل به زبان روسی گذراندن پادفک الزامیست.

هزینه ها :
– شهریه دوره پادفک : $3800 در سال
– شهریه دوره پزشکی : $4500 در سال
– هزینه ماهیانه زندگی : $400

دانشگاه های روسیه

دانشگاه دولتي سچينوا:

موقعیت : مسکو

معرفی : آکادمی پزشکی سچینوا یکی از قدیمی ترین دانشگاههای روسیه محسوب می شود .تاسیس این دانشگاه به سال ۱۷۵۵ باز می گردد. به پیشنهاد دانشمند بزرگ روسی م.و لامانوسوف و فرماندار ای.ای شووالوف در زمان سلطنت ملکه الیزابتا پتروونا اولین آکادمی پزشکی مسکو تاسیس یافته بود که در آن زمان دانشگاه امپریال مسکو نامگذاری شده بود. پس از اصلاحات آموزش عالی پزشکی در سال ۱۹۳۰ دانشگاه به موسسه مستقلی سازماندهی شد. از سال ۱۹۵۵ مؤسسه عنوان دانشمند برجسته روسیه سچینوف رابه خود گرفت. بیش از ۶۵ سال است که دانشگاه سچینوا روسیه آموزش در سطح بین المللی خود را آغاز کرده و اکنون بیش از ۲۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل در دانشگاه سچینوا می باشند. آموزش در دانشگاه سچینوا روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی انجام می شود. آموزش کارشناسی ارشد جزء جدایی ناپذیر از آموزش پزشکی است. تمام دوره ها و برنامه های تحصیلات تکمیلی به زبان روسی انجام می شود.

دانشکده هاي دانشگاه سچينوا:
– دانشکده پزشکی
– دانشکده دندانپزشکی
– دانشکده داروسازی
– دانشکده آموزش تخصصی فارغ التحصیلان پزشکی
– دانشکده پزشکی پیشگیر
– دانشکده اطفال
– دانشکده مدیریت و اقتصاد بهداشت و درمان
– دانشکده مطالعات آمادگی
– دانشکده آموزش عالی پرستاری، روانشناسی و کار اجتماعی

تخصص های ارایه شده:
– دوره انترنی به مدت یک سال
– رزیدنتی بیمارستان به مدت ۲-۳ سال
– دوره های PHD به مدت ۳-۴ سال
– دوره های تخصصی دکتری به مدت ۳-۴ سال

تخصص ها در مقطع فوق لیسانس :
– پزشکی عمومی (۶ سال)
– داروسازی (۵ سال)
– پزشکی بیوفیزیک (۵ سال)
– اطفال (۵ سال)
– پزشکی پیشرو (۵ سال)
– دندانپزشکی (۵ سال)
– زیست مهندسی و بیوانفورماتیک (۵ سال)
– روانشناسی بالینی (۵ سال)
– بیوشیمی پزشکی (۵ سال)

امکانات دانشگاه سچینوا برای دانشجویان:

استفاده رایگان از اتاق های مطالعه، کتابخانه ها و آزمایشگاه ها؛ کتابهای رایگان و استفاده رایگان از باشگاه ورزشی و مجتمع های فرهنگی. تمام هزینه های دیگر، مانند صدور نامه دعوت نامه / پذیرش، خدمات DHL، انتقال از فرودگاه، بیمه درمانی، ثبت نام، اقامت در خوابگاه ها و غیره، باید پرداخت شود.

شرایط خوابگاه دانشگاه سچینوا:

امروزه، درون پردیس دانشگاه ۴ خوابگاه وجود دارد.خوابگاه جدید دیگری هم اکنون در حال ساخت است. ( اخیرا انجمن های دانشجویی خصوصیات رفاهی پیشرفته آن را تایید کردند). دو سری امکانات اجرایی شامل واحدهایی با ۲ – ۳ اتاق متشکل از آشپزخانه و حمام درحال بهره برداری است. دو خوابگاه به شکل راهرو با اتاق های جداگانه وجود دارد در حالی که آشپزخانه و دو یا سه حمام به صورت مشترک استفاده می شوند. این اعتقاد وجود دارد که ساختار و طرح واحدها بسیار راحت و آسوده است. به هرحال، مهم نیست دانشجویان کجا زندگی می کنند مهم آن است آنها از سطح رفاهی که دریافت می کنند، کاملا راضی باشند تا اینکه در مدت زمان کوتاهی بازسازی عظیمی صورت بگیرد. این اطمینان از طرف مدیر دانشگاه داده شده که همه چیز پیاده سازی شود.

سالن ورزشی در خوابگاه دانشگاه سچینوا:

در همه خوابگاه ها هر دو مورد وجود دارد اما نه به شکل یک زمین بازی در زمین چمن. درحالی که برای موقعیت Pirogovka سالن ورزشی داخلی نیاز نیست. استادیوم دانشگاه Petrel، بسیار نزدیک است. هنوز کلاس ها همه جا پیش بینی نشده است. زیرا در جلسه اکتبر، هیت دانشجویی تصمیم گرفت که کسری مسکن با بازسازی فضاهای مطالعاتی به فضای های سکونتی تسریع یابد.

شهریه رشته های مختلف:
– رزیدنتی بیمارستان $6000 – $10000 برای هر سال
– دوره های پیش پزشکی $4500 برای یک سال
– دندانپزشکی به زبان روسی $10000 برای هر سال
– دندانپزشکی به زبان انگلیسی سال اول $11000، سال های بعد برای هر سال $10000
– داروسازی به زبان روسی $6800 برای هر سال
– داروسازی به زبان انگلیسی $7800 برای سال اول، سال های بعدی برا ی هر سال $6800
– پزشکی عمومی به زبان روسی هر سال $10000
– پزشکی عمومی به زبان انگلیسی $11000 برای سال اول، $10000 برای سال های بعد
– پرستاری به زبان روسی $6800 برای هر سال
– بیمه درمانی: $۱۵۰ (هر سال)
– چکاپ پزشکی: $۵۰ (هر سال)

دانشگاه های روسیه

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ:

موقعیت : سنت پترزبورگ

معرفی : تحصیل پزشکی در این دانشگاه با توجه به مورد تایید واقع شدن دانشگاه از نظر وزارت بهداشت مورد استقبال واقع شده است. تحصیل پزشكي و دندانپزشکی در روسیه در این دانشگاه فقط به زبان روسی امکانپذیر است.

هزینه ها:
– هزينه پزشكي سالانه: $5200
– هزينه دندان سالانه: $5800
– هزينه خوابگاه سالانه : $1000
– هزينه زندگي ماهانه: $500

دانشگاه های روسیه

دانشگاه کازان:

موقعیت : کازان

معرفی : دانشگاه کازان واقع در استان کازان دومین دانشگاه تاسیس شده و ارزانترین دانشگاه کشور روسیه جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازیست البته ظرفیت پذیرش خارجی این دانشگاه بسیار کم بوده که تحصیل در آن را برای متقاضیان خارجی بسیار سخت کرده است. البته ظرفیت دوره پادفک بسیار بالاست (بالغ بر ۱۰۰ نفر) و همین عامل سردرگمی زیاد متقاضیان شده است. جهت تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک آیلتس ۶ يا تافل الزامیست و برای تحصیل به زبان روسی متقاضی میبایست در دوره پادفک شرکت نموده و سپس در آزمون ورودی موفق شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه کازان:
– پادفک (آموزش زبان روسی) + خوابگاه : $1800
– پزشکی (انگلیسی) : $800
– دندانپزشکی (انگلیسی) : $850
– پزشکی (روسی) : $5000
– دندانپزشکی (روسی) : $5500
– داروسازی : $4800
– هزینه سالانه خوابگاه : $100
– هزینه سالانه : $100
– هزینه خورد و خوراک ماهانه : $350-400

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *