آژانس آتورایگل

فرودگاه های ترکیه کدام اند

فرودگاه های ترکیه

 

فرودگاه آتاترک

 

کد فرودگاه : IST

موقعیت : شهر استانبول

معرفی : فرودگاه اصلی و بین المللی شهر استانبول، واقع در منطقه یاشیلکوی در قسمت اروپایی ترکیه و در فاصله ۲۴ کیلومتری از شهر استانبول. تقریبا تمامی پرواز های شرکت های هواپیمایی ایران در مسیر تهران استانبول بین دو فرودگاه امام خمینی و آتاترک انجام میشود. همچنین برای سفرهای بین شهری در کشور ترکیه و پروازهای بین المللی این فرودگاه فعالیت دارد.

 

 

فرودگاه گوکچن

 

کد فرودگاه : SAW

موقعیت : شهر استانبول

معرفی : دومین فرودگاه واقع در قسمت آسیایی استانبول. این فرودگاه بنام اولین خلبان جنگنده زن ترکیه به نام صبیحه گوکچن نامگذاری شده است. برخی از پروازهای شرکت ترکیش و پگا سوز از فرودگاه امام خمینی به این فرودگاه به صورت مستقیم پرواز میکند.

 

 

فرودگاه اسن بوغا

 

کد فرودگاه : ESB

موقعیت : شهر آنکارا

معرفی : فرودگاه بین المللی اسن بوغا در سال ۱۹۹۵ در شمال شرقی آنکارا و با فاصله ی ۲۸ کیلومتری از مرکز شهر افتتاح گردید.پرواز های ماهان و ایران ایر به صورت مستقیم به این فرودگاه پرواز دارند.

 

 

فرودگاه آنتالیا

 

کد فرودگاه : AYT

موقعیت : شهر آنتالیا

معرفی : فرودگاه آنتالیا سومین فرودگاه پذتردد ترکیه است. به منظور رفاه حال مسافران، این فرودگاه مجهز به مجموعه فروشگاه ها و رستوران های متنوعی شده است. هیچ کدام از پرواز شرکت های ایرانی به طور مستقیم به فرودگاه شهر آنتالیا پرواز ندارند. برای پرواز مستقیم به شهر آنتالیا باید از پروازهای ترک استفاده نمایید که با توقف نیم ساعته در فرودگاه آدنا به فرودگاه آنتالیا میرسید.

 

 

فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل

 

کد فرودگاه : ISE

موقعیت : شهر اسپارتا

معرفی : فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل یک فرودگاه همگانی است که در ۲۱ جولای ۱۹۹۷ افتتاح گردید. از این فرودگاه تا شهر آنتالیا تقریبا ۱۴۰ کیلومتر فاصله است. شما میتوانید جهت مسافرت به شهر آنتالیا با استفاده از پروازهای ایرانی به فرودگاه شهر اسپارتا یا دنیزلی پرواز کرده و از آنجا با ترانسفر زمینی (اتوبوس یا ون) حدود ۵ ساعته به شهر آنتالیا بروید.

 

 

فرودگاه دنیزلی کاردیک

 

کد فرودگاه : DNZ

موقعیت : شهر دنیزلی

معرفی : فرودگاه دنیزلی کاردیک (چارداک) یک فرودگاه همگانی و نظامی است که همانند فرودگاه اسپارتا جهت مسافرت به شهر آنتالیا با استفاده از پرواز های ایرانی مناسب است. فاصله فرودگاه دنیزلی تا شهر ۶۵ کیلومتر است.

 

 

فرودگاه عدنان مندرس

 

کد فرودگاه : ADB

موقعیت : شهر ازمیر

معرفی : فرودگاه بین المللی عدنان مندرس یکی از اصلی ترین پایگاه های تردد گردشگران است که از لحاظ ترافیک مسافری در رتبه پنجم فرودگاه ترکیه قرار دارد. این فرودگاه برای یادبود عدنان مندرس، نخست وزیر سابق ترکیه، نامگذاری شده است. از مزیت های این فرودگاه این است که بندر کوش آداسی در فاصله هشتاد کیلومتری از ازمیر قرار دارد و این فرودگاه نزدیک ترین نقطه برای رفتن به آنجا است.

 

 

فرودگاه قاضی پاشا

 

کد فرودگاه : GZP

موقعیت : شهر آلانیا

معرفی : از آنجایی که در سال های اخیر شهر آلانیا از لحاظ گردشگری پیشرفت کرده است، این شهر مرکز توجه گردشگران در سراسر دنیا گشته است. فرودگاه قاضی پاشا دارای ظرفیت ۱/۵۰۰/۰۰۰ مسافر و پارکینگ اختصاصی با ظرفیت ۱۰۵ خودرو میباشد. علاوه بر این در پایانه های این فرودگاه، فروشگاه ها و رستوران های متنوعی نیز برای مسافران ساخته شده است.

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *